fbpx
/
1,575 Views0
правильное питание

Чому поняття «правильне харчування» саме по собі не правильне

Тому що, якщо є правило, його обов’язково захочеться обійти чи порушити. Як тільки ми собі говоримо про те, що ми правильно харчуватимемося, мозок відразу підсвідомо каже: «так, почекай, правила, а значить обмеження – це дискомфорт, ні, не потрібно». Тому якщо порушиш – виникає почуття провини, яке саме руйнівне у питанні корекції ваги та здоров’я.

Їжа – це більше, ніж просто засіб для отримання енергії та підтримання гарного самопочуття. Їжа – це багато про що: про емоції, переживання, радість, традиції, переконання і т.д.

Завжди за з’їденою шоколадкою або фаст-фудом є ще щось, крім самої їжі: стрес, переживання, втома, образа або навпаки – щастя, радість і т.п. І просто працювати з раціоном без урахування багатьох інших факторів – марно. Рано чи пізно – відкат до старих звичок.

Саме тому останнім часом я вживаю поняття здорове харчування. Вважаю, що воно відображає суть: їжа – це джерело здоров’я в усіх відношеннях і те, що ми їмо впливає на наш емоційний стан і навпаки, емоції впливають на наш раціон. Тільки працюючи в комплексі можна вирішити питання із зайвою вагою та самопочуттям, – каже Юлія Василенко, дієтолог, Health Coach.

Крім того, дієтологія знаходиться у постійній динаміці. Те, що було актуальним зовсім недавно, вже сьогодні таким не є.

Виняток – коли вже є діагноз і дієта вкрай необхідна.

Якщо ви хочете харчуватись збалансовано, купіть складання індивідуальної програми харчування у наших експертів.